Tánc és dráma gyerekeknek
A tánc és dráma óra koncepciója
Ennek a színjátszó foglalkozásnak a két alapvető célja megegyezik a drámapedagógia célkitűzéseivel: személyiségfejlesztés (önismereti csoporttréning) és képességfejlesztés. E kettő természetesen összefügg, egymáson keresztül történik.
Ezen a foglalkozáson a mozgásnak és a rituális játékoknak nem csak az a szerepe, hogy "ráhangolódjunk és bemelegedjünk" a "komolyabb feladatokra. Ahogy a zene alapja a ritmus, s színház alapja a zene, úgy a "rituális mozgás" nálunk mindennek az alapját képezi. Ezek a játékok azok, melyek megtanítanak minket felszabadultan, elengedetten, ugyanakkor a legnagyobb odafigyeléssel jelen lenni a térben a többiekkel együtt. A közös ritmus és az alkotó, improvizativ állapot olyan csatornákat nyit meg, s olyan tapasztalatot/ tudást ad, mely nem csak a színházban, hanem az élet minden területén jól hasznosítható.
Milyen képességeket fejleszt ez a foglalkozás
tesstudat, koncentráció, ritmusérzék, beszédben való önkifejezés, szereplési helyzetekben való jártasság, a többiekhez való alkalmazkodás, mások elfogadása, határozott véleményalkotás, empátia, önbizalom, önkontrol, kreativitás
,
Kiknek ajánlom a foglalkozást
Minden gyereknek, aki szívesen játszik, s nem csak azoknak, akik imádnak szerepelni :-). Ez lehetőség arra is, hogy valaki egy jó közösség tagjává váljon, s új barátokat gyűjtsön. Mindenkit szeretettel várok!